כללי

רכישת מקרר תעשייתי – כל מה שחשוב לדעת

אם גם אתם בעלי עסק הזקוקים למקרר, אתם לא לבד. בעלי עסקים רבים משווקים מוצרים שונים הזקוקים לקירור, ולשוק המקררים יש מה להציע עבורכם.
הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון – הוא מהו בדיוק הצורך שלכם במקרר. מקרר לקצבייה שונה ממקרר משקאות ממותקים, ומקרר לתצוגת עוגות בקונדיטוריה שונה ממקרר חלבייה.
לאחר הגדרת הצורך, גם בתוך כל עולם ישנם דגמים שונים וגדלים שונים. עליכם לקחת בחשבון שני דברים בבחירת הגודל של המקרר: ראשית, גודל החנות. אולם, לא פחות חשוב – הוא כמות המלאי שאתם מתכננים להחזיק בעסק ברגע נתון.
אל תתפתו לקנות מקרר קטן מדי, אם ידוע לכם שהמלאי הכלכלי ביותר עבורכם הוא גדול יותר ממה שהמקרר יכול להכיל. מקרר קטן אולי יכול לחסוך באנרגיה, אולם ייתכן שניהול מלאי גדול יותר הוא יותר כלכלי ורווחי עבורכם.

מקרר הוא לא רק כלי איחסון

כאמור, מקררים תעשייתיים יכולים להגיע במגוון עיצובים ודגמים. כאשר אתם בוחרים מקרר לעסק שלכם, עליכם לקחת בחשבון שהלקוחות – בין אם במודע ובין אם לא – מושפעים במהלך הקנייה מהמראה החיצוני של המקרר: הסדר והארגון בו, התאורה שבו, הנגישות של המוצרים, וכמובן – המוצרים עצמם.
לכן, בבחירת המקרר אל תקלו ראש בהיבטים אלה. אם המקרר נועד רק עבורכם, במחסן, תוכלו להפחית עלויות ולהסתפק במקרר פשוט. אולם, אם מדובר במקרר המוצג ללקוחות – עליכם לחשוב על הנוחות של השימוש בדלתות, התאורה ואפילו מראה המקרר עצמו.

העיקר הבריאות

למשרד הבריאות ישנם תקנים מחמירים בכל הנוגע לאיחסון מוצרים הדורשים קירור, ולכל סוג מוצר – תקנות שונות. לכן, בבחירת מקרר, כאשר אתם מגדירים היטב למה המקרר עתיד לשמש, עליכם מוטלת האחריות לוודא שהמקרר התעשייתי עומד בתקנים הרלוונטיים.
שימו לב, שמעבר לבעיה החוקית של איחסון מוצרים שלא על פי התקן, אתם עלולים לפגוע בבריאות של הלקוחות שלכם. הפגיעה בבריאות הלקוחות היא חמורה כשלעצמה, ובסופו של דבר צפויה להזיק לעסק שלכם מבחינת יחסי ציבור, עקב הפגיעה במוניטין.

חיסכון בחשמל טוב לכיס וטוב לסביבה

יחד עם זאת, אין צורך להחמיר מעבר לתקנים של משרד הבריאות, ויש להסתפק בטמפרטורה המחייבת ולא מתחת לה – זאת על מנת לחסוך בחשמל. המקררים מטבעם צריכים להיות בפעולה ללא הפסקה, ולכן הם צרכני חשמל משמעותיים. שימוש לא נבון במקרר לא נכון, צפוי להגדיר פי כמה את הוצאות החשמל שיופיעו בחשבון החשמל הדו – חודשי שתקבלו.
יש מספר דרכים על מנת לחסוך בחשמל לאורך זמן. ראשית, רכישה של מקרר איכותי תחסוך בחשמל לאורך זמן. לאחר מכן, שימוש בתאורת לד היא נעימה יותר לעין וגם חוסכת בחשמל. ולבסוף, כאמור, מומלץ לא לרדת מהטמפרטורה המינימלית שקבע משרד הבריאות.

הישארו מעודכנים

השאר תגובה

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share