עסקים בזמן הקורונה

החיים לא צפויים. וזה בלשון המעטה. ולראיה, בשלושת החודשים האחרונים, כל אומות העולם מתמודדות עם אחת מן המגיפות הכי מהירות ומדבקות שהאנושות חזתה בהן. בכל העולם ובישראל בפרט, עולה הצורך להשבית את הכלכלה לטובת שמירה על החיים ועל מערכת הבריאות במיטבה. ואולם, לעצירת פעילות המשק יש השפעות ישירות, חדות ומהירות על פועלם של בעלי עסקים ועצמאיים רבים, שלא יכולים לפרנס את עצמם ואת העובדים שלהם. כבר עם תחילתן של הגזירות הכלכליות, בעלי העסקים נאלצו לשנות אורחות חיים, להתאים את עצמם ולסגל דרכי עבודה חדשות, כדי להתמודד עם המציאות ועם העתיד לבוא, על הצד הטוב ביותר.

שורדים את המשבר – בהתנהלות כלכלית נכונה ומיטיבה

כדי לצלוח את משבר הקורונה, גם אם בית העסק שלכם נסגר בהוראת המדינה, אתם צריכים להתמיד בחשיבה היצירתית שבזכותה קם העסק מלכתחילה. ראשית, ככול והמדינה עדיין מתירה זאת, וסוג העסק שלכם הוא כזה שבו ניתן לבצע עבודה מרחוק, נסו ליצור עד כמה שניתן גישה לכלל העובדים שלכם. כמו כן, אם חשוב לכם לשמור על מערכת יחסים תקינה עם כל העובדים, מבלי לפטר או להוציא לחופשה ללא תשלום, ניתן לפנות לדרך של קיצוץ רוחבי בשכר. זו היא לא אופציה אידיאלית, אך היא מאפשרת לכם לשמר את הצוות ולנסות לשרוד את התקופה.

הזדמנות לייעול – דווקא בזמני המשבר

אכן, הקורונה שיבשה לחלוטין את מרקם החיים העסקי בארצנו. אבל, אם עוד יש בכם נכונות לשמור על העסק בחיים, התקופה הזו יכולה להיות תקופה טובה מאוד לבצע שינויים אותם רציתם לבצע כבר זמן רב. תהליכי ייעול פנים ארגוניים, כולל בחינת ההוצאות הכספיות, הן חלק בלתי נפרד מכורח המציאות של בעלי עסקים רבים. באותה המידה, יכולים התהליכים הללו להשתלם לכם, דווקא ביום בו תחזרו לפעילות רגילה. צמצום ההוצאות השוטפות וניהול סדרי עבודה מהירים יותר, יביאו אתכם לפתוח מחדש את העסק, ביום שאחרי הקורונה, כאשר אתם מצליחים להגיע לרווחים במהירות ובקלות, דווקא בגלל העבודה המאומצת שלכם לאורך המשבר עצמו.

הישארו מעודכנים
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share